UMUT KIYICI

Merhabalar hocam.

Bu dönem benim için zorlu ve sıkıntılı. Çünkü, ilerideki iş ve kariyer hedefime kesin olarak bu sene hatta 1 ay önce karar verebildim. Hedefime ulaşabilmek için de çok çalışıyorum. Yüksek lisans istediğim için ortalamamı da maximum da tutmam gerekiyor. Bu dönem yedi dersim var ve çoğu dersi sıkılarak dinledim. Siz, gerek izlettiğiniz videolar olsun gerek esprileriniz olsun sınıfın dikkatini dağıtmadan, motivasyonunu düşürmeden 3 saat boyunca dolu dolu ders işleyebiliyorsunuz. Yaptığınız her küçük sınavın da aslında bir anlamı vardı. O küçük sınavlar da bilgi birikimimize güzel şeyler kattı. Yeni yazılar okuduk, yazılar hakkında fikir paylaşımında bulunduk. İzlettiğiniz TED videoları çok eğlenceliydi, yönetim ve organizasyonun sıkıcı yüzünü göstermek yerine; nüanslarla, benzetmelerle aktarmaya çalıştınız. Yüksek mevkilere disiplini sayesinde gelebilmiş insanların konuşamalarını dinledik. Son üç hafta da getirdiğiniz konuk sektör yöneticilerini dinleme fırsatı bulduk. Benim için en verimli geçen hafta Ahmet Bey’in geldiği haftaydı. Bize sektörden ve işleri nasıl yürüttüğünden bahsetti. Toptancı zamanından ve distribütörlüğe geçiş zamanından bahsetti.

Diğer konuşmacılar ise; daha çok kendi markalarını tanıtmaya çalıştılar. Özellikle Görkem Bey’in anlatmaya çalıştığı buzdolabı fabrikasının özelliklerinden bir şey anlamadım. Çünkü, kendisi daha çok mühendis gözüyle bir şeyleri aktarmaya çalıştı ve fabrikanın teknik işlerini anlatmaya çalıştı.

Aslı Hanım’ın konuşması da güzeldi. En azından geçmiş iş tecrübelerinden ve Ford Otosan’a nasıl girdiğinden bahsetti. Ford ile ilgili de fikir sahibi olmamızı sağladı.

 

Sizi tanıdığıma kendi adıma çok sevindim. Renkli ve farklı bir insansınız. İyiki bu dersi aldım ve sizi tanıdım. Umarım Anadolu Üniversitesi’nde tezli yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans yapabilirsem yine sizinle karşılaşmayı ve bilgi birikiminizden faydalanmayı çok isterim.

 

TEŞEKKÜR EDERİM

Comments are closed.

TOP