Eda Taştan

Merhaba hocam ben işletme (i.ö) öğrencinizim…
Son derece dinamik bir ders anlayışınız olduğunu söylemeliyim öncelikle. Sadece slayttan yahut kitaptan ders işlemek bazen sıkıcı olabiliyor fakat bizim derslerimiz farklıydı videolarımız ve en önemlisi konuklarımız vardı. Dolayısıyla ilgimizi toplamak için gayet çaba sarfettiniz. Sonra herkesin derse katılmasını istediniz ama bu çok zaman isteyen bir iş çünkü; üzerimizde hala küçücükken bize bağırıp çağıran, ceza veren öğretmenlerimizin hatıraları var. Çok iyi bildiğimiz konular hakkında bile susmak alışkanlığından, kendimiz vazgeçmeliyiz.

ilk sınavınıza çalışırken verdiğniz slaytı 5 kere falan okudum:) ‘Aslında hocanın videolardan da sorması gerekmez mi?’ diye düşünmemle bu fikirden vazgeçmem bir oldu. Çünkü bunca yıllık öğrencilik hayatımda derste bahsedilen eğlenceli konuların, hayata dair sohbetlerin (bayramların yöneticiler için anlamı vs.), yada videoların sınav sorusu olduğunu görmemiştim…

Üniversitemizde dersi derste öğretmeyi amaçlayan 2 öğretmenden birisiniz. sizi takdir etmemek mümkün değil ama bunu yaptığım için de üzülüyorum. çünkü normalde olması gereken bu değil mi sizler öğreticisiniz, googla alternatif değil. Diğer öğretmenler de bunun farkına varırlar umarım. Son olarak dersten yüksek not alan arkadaşlarımızı ödüllendirip, aferin demeniz çok zarif bir davranıştı.

SAYGILARIMLA hayat boyu mutluluklar dilerim…

Comments are closed.

TOP