Onur Bayar

Hocam öncelikle sizin gibi bir insani tanidigim için kendimi çok ama çok sansli hissediyorum. Sizin dersinizi almamin üzerinden 5 yili askin bir süre geçti, o yüzden ben ders isleyis yöntemlerinizle ilgili herhangi bir yorum yapmak istemiyorum ve böyle biseye de haddimin olmadigini düsünüyorum.

Benim asil belirtmem gereken konu sizin insani yönünüzdür; hangi insan ögrencileriyle her dersten sonra yemege çikar onlara vakit ayirir? Hangi insan onlarin sorunlarini dinler onlara kendince bir çözüm bulmaya ya da yol göstermeye çalisir? Kim ögrencilerinin yaptigi organizasyonlara herhangi bir bahane bile belirtmeden kosulsuz katilir? Kisacasi bugune kadar kim sizin kadar ögrenci ögretmen iliskisinden ziyade abi kardes iliskisi ile yaklasmistir ögrencilerine?

Ben herhangi bir hocanin askerligini yapan bir ögrencisini arayarak hal hatir sordugunu, özel bir davete eski ögrencisini de çagirarak onure ettigini, kendisiyle görüsmek isteyen birini her daim arayip ona degerli oldugunu hissettiren baska bir hoca tanimadim.

Baris Hoca benim gözümde bir ögretmenden ziyade gerçek bir ABI gerçek bir DOST olacaktir ömür boyunca. Bence Baris Hoca hayatta en güzel seyleri hakeden sayili insanlardan biridir. Zaten bu kadar iyi bir aileye sahip olmasinin da tek sebebi budur diye düsünüyorum. Hocam umarim her geçen gün çevremizde sizin gibi insanlarin sayisi giderek artar. Saygilarimla…

Comments are closed.

TOP