Asuman Tozar

Merhaba,
Sayin Hocam,Ben suan 23 yasindayim ve 7 yasindan itibaren okuyorum. Sizin dersinize katilmadan önce ögretmenler hakkinda çokta olumlu düsünceler beslemiyordum. Egitim vermek ve ögretmek belki dünya üzerinde en zor vasiflardan birtanesi. Fakat ben bu özelliklere sahip ögretmenlerle karsilasmamistim, ögretmenlerim memur zihniyetiyle saat dolsa da gitsek aman ben anlatayim da isteyen anlar istemeyen kalir “o da benim sorunum mu ” diyen birçok ögretmenim oldu.

Üniversiteye basladigim günden itibaren sayin hocalarim küçük daglari onlarin yarattigini düsünen saçlarini savuran, ömürleri boyunca hiç ögrenci olmamis gibi davranan saygideger:) insanlardi.Daha sonra performans ve insan kaynaklari yönetimi diye iki tane ders seçtim. Amacim inanin ögrenmek degil geçmekti çünkü ögretme niyetinde olan ögretmenlerle karsilasmamistim.

Ama sizin ilk dersinizde ve ilerleyen derslerinizde ögrenmekten baska sansim olmadigini:) çünkü seni ne ezbere nede kiyti köse sorularla ters köse yapma niyetinde bir ögretmenin yok aksine tüm ögrencilerine hanim hanimefendi beyfendi diye hitap eden onlarin da bir birey oldugunu bilen saygideger gerçek anlamda saygideger bir insan bir ögretmen var.

Her ders onlarca kagidi sinavi nasil okurum demek yerine ögrencilere daha faydali olmaliyimin derdinde bir kisi var. Gerçekten Hocam siz ögretmensiniz peki benim daha önce karsima ögretmen diye çikarilan kisiler neydi? Bunun cavabini bilmiyorum.

Comments are closed.

TOP