Yeliz Ayan

Merhaba Hocam;
Yaz okulunun son haftasina geldigimiz su siralarda öncelikle sizi çok sevdigimi söylemek istiyorum.Sicakta okula gelmekten,sinifta oturmaktan,ders dinlemekten nefret ettirmediginiz için de çok tesekkür ediyorum size.

Ben bu dersi çok keyif duyarak ve verimli sekilde aldigimi düsünüyorum.Gerek hayat hakkinda konusmalarimiz gerekse dersi tüm sinifin katilimiyla islememiz sizin farkiniz oldu.

Koca anfide,yanindakine bir sey anlatiyormus gibi tekdüze bir sesle karsisinda ögrencilerin sikilmis oldugu halinden anlamayan hatta ögrencileri yok sayan,ancak sinav sonuçlari felaketle sonuçlandiginda ‘çalismiyorsunuz,ben anlatiyorum burada bogazim patliyor siz de gayret gösterin arkadaslar’ diye nutuk çektigi zamanlarda bizi hatirlayan çok hoca var.

Siz böyle hocalardan degilsiniz.Aslinda bir paragraf yazmamizi söylemistiniz ama benim bu ders hakkinda da sizin hakkinizda da söylemem gerektigini düsündügüm seyler biraz daha fazla olacak hocam.
Sizin sayenizde kitap okumaya tekrar basladim.Üniversite ögrencilerinin kitap okumaya uzak kisiler olmadigini düsünürüm toplumun büyük bölümüne göre.Ancak,arkadaslar,dersler,eglence derken okumayi bosluyoruz.Ben bunu,kendimi de içine katarak çevremdeki arkadaslarimdan gördügüm duruma dayanarak söylüyorum.Siz okumaya tekrar heveslendirdiniz.Ben basladim,iki arkadasim daha var bildigim,tekrar sayenizde kitap okumaya baslayan.
Yaptiginiz küçük sinavlar son derece bir üniversiteye yakisir cinstendi.Personel,maas,is analizi,…bunlari vize ve final disinda da tekrar sormak zaman kaybi…Siz daha baska konularla ve sorularla dersimizi zenginlestirdiniz.Bize anlatma,düsünme imkani verdiniz.Ögrencilik hayatimda ilk kez bu kadar hevesli katildim küçük sinavlara.
Bize karsi çok insancildiniz.Ögrenci olmamizdan çok insan olmamizi vurguladiniz hep.Nazik davrandiniz.Sinifta sayica çok kisiydik ;ama siz herkesi ayriayri sevdiginizi belli ettiniz.Deger verdiniz.Hocalarin hepsi daha ilk dersten ‘sayiniz çok oldugu için isimlerinizi ezberleyemiyorum’ tarzi cümleler kurdu bu zamana kadar.Sonraki derslerde isin içinden çabuk siyrilmak için en basta bu gereksizlikten kurtuldular,kendilerine göre.Ismimiz önemli degildi.’Bir ögrenci’ idik hepimiz.Siz de böyle düsünebilirdiniz.Düsünmediniz.

Çogumuzun ismini unutacaksiniz bir ay sonra belki.Ama siz ögrenmek için çaba sarf ettiniz.Gereksiz görmediniz.Saygi göstermektir,bence bu.Ben bunu herhalde hiç unutmayacagim hocam.Üniversitede üçüncü yilim ve hiçbir hoca adimi söyleyip söz vermemisti bu zamana kadar bana.

Sonlandiriyorum yavas yavas yazimi hocam.Yaz okulunun sonuna acisiyla tatlisiyla degil de sadece tatlisiyla gelmis olduk böylece.Ama bu bizim son dersimiz olmayacak.Dönem içinde verdiginiz tüm dersleri alacagim hocam.Rekabet Yönetimi dersini 2010-2011 Güz Dönemi ders programima dahil ettim çoktan.Ins. baska dersleri yine birlikte,yine ayni keyifte islemek dilegiyle.Iyi aksamlar. YELIZ AYAN

Comments are closed.

TOP