Ben Kimim?

Eğitim Şart

 

 

 

 

 

 

 

 

Merhaba,

İsmim A. Barış Baraz. A harfi, dedemin adı Avni’den geliyor. Genellikle Barış’ı kullanıyorum.

İki şehir önemli benim için: Eskişehir ve Ankara. Eskişehir’de doğdum, büyüdüm ve ne mutlu ki Eskişehir’de yaşıyorum. Ankara’da okudum, askerlik yaptım. Ankara’yı da çok severim.

26 yıldır Anadolu Üniversitesi Ailesi’nin üyesiyim. Kadrom ve dolayısıyla odam Açıköğretim Fakültesi’nde (Yemekhanenin yanındaki yüksek bina, Kat:6). Açıköğretim’le ilgili bazı görevlerim olmakla birlikte esas görevim ders vermek.

Profesörüm. Açıköğretim Fakültesi İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanı’yım. İşletme’nin Yönetim Organizasyon Kürsü’sünde dersler veriyorum. Bugüne kadar verdiğim farklı ders sayısı 37 olmuş. Evet, 48 yaşındayım ve bugüne kadar tam otuz yedi farklı ders vermişim. Bunların bazıları yüksek lisans ve doktora dersleri. 4 yıldır ağırlıklı olarak lisansüstü derslere ve Açıköğretim görevlerime ağırlık verdim. Sözgelimi Açıköğretim büro çalışanlarının eğitim koordinatörüyüm. Ayrıca AUDAK üyesiyim.

Uzmanlık alanım Aile İşletmeleri Yönetimi, Girişimcilik ve Stratejik Yönetim. Son yıllarda eski, köklü aile işletmelerine dönük araştırmalar yapıyorum.

Evliyim ve Mehmet adında bir oğlum, Zeynep adında bir kızım var. Doğum günüm 15 Mart.

Ayrıntılı özgeçmişim burada

 

Benimle iletişime geçmek için:

e-posta adresim: bbaraz at gmail.com

 

Comments are closed.

TOP