Ben Kimim?

Eğitim Şart

 

 

 

 

 

 

 

 

Merhaba,

İsmim A. Barış Baraz. A harfi, dedemin adı Avni’den geliyor. Genellikle Barış’ı kullanıyorum.

İki şehir önemli benim için: Eskişehir ve Ankara. Eskişehir’de doğdum, büyüdüm ve ne mutlu ki Eskişehir’de yaşıyorum. Ankara’da okudum, askerlik yaptım. Ankara’yı da çok severim.

26 yıldır Anadolu Üniversitesi Ailesi’nin üyesiyim. Kadrom ve dolayısıyla odam Açıköğretim Fakültesi’nde (Yemekhanenin yanındaki yüksek bina, Kat:6). Görevlerimi üç grupta açıklayabilirim: İdari görevler (Bölüm Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği), Açıköğretim görevleri (Koordinatörlük vb) ve en önemlisi Öğretmenlik.

Ayrıca Türkiye Kalite Derneği, kısa adıyla KalDer Eskişehir üyesiyim.

İşletme’nin Yönetim Organizasyon Kürsü’sünde dersler veriyorum. Bugüne kadar verdiğim farklı ders sayısı 38 olmuş. Şu anda verdiğim dersler: Lisans düzeyinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Lisansüstü düzeyde Kurumsal Yönetim ve İşletmecilik Tarihi.

Uzmanlık alanım Aile İşletmeleri Yönetimi, Girişimcilik ve Stratejik Yönetim. Son yıllarda eski, köklü aile işletmelerine dönük araştırmalar yapıyorum.

Açıköğretim bürolarındaki çalışanlarımızın eğitimi ile ilgileniyorum. Onlar için hazırladığımız içeriklerden biri Büro Akademisi

Aynı ekip ile hazırladığımız benzer bir hizmet ise Açıköğretim öğrencilerimize yönelik “eğitim” ile “eğlenceyi” buluşturan bir başka eğitim serisi İş Hayatı 101.  Neden ben (ya da biz) oyunculuk yaptık? Aslında oyuncu bulamadığımız için. Zorunlu olarak kamera karşısına geçtik ve yüzümüzü eskitmeye başladık. Bakalım nereye kadar sürecek:)

2018’de güzel bir yüksek lisans programı hazırladık ve öğrenci almaya başladı. İşletme Yönetimi. Hem de online. Merak edenler için ayrıntılar şurada: 

Evliyim. Mehmet adında bir oğlum, Zeynep adında bir kızım var. Ayrıntılı özgeçmişim burada

 

Comments are closed.

TOP